Herkes_icin_mat

 • Selamlar öncelikle bir konuda size gerçekten içten bir teşekkür edeceğim. Samsun’da yerel bir gazetede haber müdürüyüm İstanbul Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunuyum 1993 yılında liseyi bitirdim. Kulakları çınlasın ama bir hocamız sayesinde matematikten nefret etmiştim. Üniversiteye girişte de neredeyse bütün sosyalleri doğru yaparak lakin matematiği dokunmadan başarılı olmuştum. Bu sene felsefe üzerine yüksek lisans yapmak gibi bir düşünce içine girdim. Her zaman olduğu gibi yine matematik denen karabasan çöktü üzerime kitapçılardan matematik öğreten kitap aldım bir tane ama ne ilgimi çekti nede matematiğe karşı direncimi kırdı. Sizin Konuşan matematik kitabı geçti elime aldım. Denklem çözebildiğimi ve harfli işlemlerle işlem yapabildiğimi tüylerim ürpererek gördüm. Ben daha ALES’e girmedim ama size her halukarda gerçekten yürekten kocaman bir teşekkür sunuyorum çok ama çok teşekkür ederim ne büyük bir iyilik yaptığınızı anlatamam size 20 yıl süren aptalca bir kabusu çok kısa bir sürede sonlandırdınız. Bir de yakında piyasaya çıkacak siyah kaplı matematik kitabınızı gördüm. Eğer diğer kitaptan daha ayrıntılı yada daha fazla bir şey ifade ettiğini söylerseniz ondan hemen sipariş ettireceğim kitapçıma. Bu arada aynı anlatım tarzı baloncuk yada benzer yöntemlerle geometri kitabı çıkarsanız her halde şehit sevabı yazılır kalın sağlıcakla.

   Erdal Moral
  KPSS Adayı
 • Şimdiye kadar bu kadar mükemmel bir matematik kitabı görmedim. Bir öğrencinin isteyebileceğinden daha fazlası bu kitapta var. Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.

  Seçkin KARADAYILI
  KPSS Adayı
 • SBS’ye öğrencileri hazırladığım için ilk başta kitabı elime aldığımda bu SBS kitabı gibi dedim rengarenk.10 yıldır matematikle bir bağ kurmamış ben KPSS yüzünden bu bağı zorla kurmaktayım. Bu yolda da özellikle problemlerde bu kitap bana yol gösterici oldu. Hatta ben ona konuşan kitap diyorum.

  Ömür ERDOĞAN
  KPSS Adayı
 • Benim için matematiğin kutsal kitabı. Yabancı dilci olarak liseye başladığım günden beri matematik korkulu rüyamdı ama hep keşke şöyle bir kitap çıksın dediğimi bu adam yapmış helal olsun… Matematikten anlasanız da anlamasanız da bu kitabı mutlaka alın zarar etmiş olmazsınız.

  Handan TURAN
  KPSS Adayı
 • Mükemmel bir kitap olmuş. Matematiği hiç bilmeyen biri olarak 2 ayda 20 soru çözer hale geldim. Kitabın yapım ve yayınında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Aynı şekilde geometri üzerine de bir yapım bekliyoruz.

  Oğuz UYSAL
  KPSS Adayı

Herkesin Dilinden Konuşan Matematik

KPSS-ALES-DGS-YDS’ye hazırlıkta ya da matematik öğrenmenizi gerektiren her sınavın hazırlığında kullanabileceğiniz bu eşsiz kitabı satın almak ister misiniz?

Yazar Önsözü

“Konuşan Matematik” acaba bu kitap adını gerçekten hakediyor mu? Nasıl oluyor da konuşuyor? Ya da matematiği nasıl anlatıyor da adı “Konuşan Matematik”. Yıllardır halledemediğim matematiği nasıl anlatmış ta bu sorunu halledecek kadar iddialı!. Bu soruların ve aklınıza bu kitap ile ilgili gelebilecek her sorunun cevabını daha ilk sayfaya baktığınızda farkedeceksiniz ve eminiz daha önce böyle bir kitap görme-diniz. Bu farkı ilk üniteden son üniteye kadar hissedeceksiniz.

Matematik öğrenmek isteyen herkesin; YGS, ALES, DGS ve aklınıza gelebilecek matematik sorusu sorulan her sınavın hazırlığında matematiği öğrenmek için kullanabileceğiniz eksiksiz bir kaynak olarak bu kitabı sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.

“Bana bir şey anlatırsan unuturum. Öğretirsen hatırlarım. Ama beni işe dahil edersen ve benim de katkıda bulunmamı sağlarsan öğrenirim.” düşüncesi bu kitabın hazırlanmasındaki ana fikirdir.

 

İlk ARKE Akademi

Matematik Zümre Başkanı

Seyit KAYA